Netřeba dlouhosáhle vůz představovat, 691 kW (939 koní) a maximálka za hranicí 400 km/h!

Twin-turbo, motor o obsahu 5,0 l V8, o tom sní nejeden automobilový nadšenec. Stejně tak o zrychlení za 8,7 s, ovšem na 200 km/h.

Za příplatek můžete chtít Ageru s přídomkem R, která má říznější odpich a z 0 na 100 to umí za 2,9 s a teoretickou maximálku má 442 km/h. Dokonce pokořila rekord Bugatti Veyron, kdy z 0 na 300 to zvládla za 14,53 s oproti Veyronu – 14,6 s. Dostala ocenění Top Gearu za rok 2010 v sekci Hyperauto roku.

Tento exemplář, a to doslova, jedná se totiž o vůbec první Koenigsegg přivezený do Čech, první Agera v Evropě, brázdí české silnice. Švédská automobilka vyškolila jednoho technika společnosti AR Cars a spolu s diagnostikou se tento jedinec stará o drobné a obvyklé údržby vozu. Pro případy vážnějšího charakteru je připravený letecký odvoz švédského specialisty. Další zajímavostí je, že Christian von Koenigsegg osobně zná každého majitele a tak před koupí musíte do Švédska na kafe za tímto mužem, majitelem firmy Koenigsegg.

Otázkou zůstává, potkáme ho alespoň někdo z nás nebo jde jen o vystavovaný kus v garáži? Kupodivu ke zisku tohoto auta stačí mít bohatou společnici ve firmě a šedesátileté narozeniny.

http://www.youtube.com/watch?v=dftVh2tv_Jw