Netradiční autobus v podání koncernu General Motors Faturliner se objevil na internetové aukci na stránkách eBay, od které se očekávalo velmi mnoho! Autobus z roku 1940 od slavného konstruktéra Harleyho Earla čeká na nového svého majitele.

Podobný takový kus byl nedávno prodán za neuvěřitelných 4,1 milionu dolarů, cena tohoto autobusu se aktuálně pohybuje na více jak půl milionu amerických dolarů, čímž byl vlastník velice zklamán. Je však jasné, že o tyto monstrozní, futuristické autobusy, 10 metrů dlouhé, necelé 4 metry vysoké a 13 tun těžké, mají zájem pouze opravdový „fajnšmekři“ nebo vášniví sběratelé.

Tento autobus táhne šestiválec s objemem větším, než šest litrů, ale i přesto má maximálku pouhých 65 km/h.  Když se řekne autobus, každému se vzápětí vybaví jedna kabinka pro řidiče a plno sedaček pro cestující. Ale u tohoto modelu to tak není, jedná se o předváděcí vůz, takže v prostoru za řidičem žádné sedačky očekávat nemůžeme.

Ne třeba zmiňovat, že tento úzký, vysoký a stylový autobus od General Motors zaujme opravdu každého automobilového fanouška!

 

 

 

 

nejdřív ale řidič musí překonat 5 strmých schodů

 

 

 

"prostor pro cestující"

 

Zdroj: www.autoblog.com