Polské Lamborghini se dočká sériové výroby s příznivou cenou 100.000 ₤ a s vlastnostmi a kvalitou konkurující Lamborghini z Itálie.

Bude Vás jistě zajímat, kdo to je Lee Noble a pokud to nechcete dávat vyhledat, vězte, že je to člověk který se tři desetiletí podílí na výrobě aut. Jmenovat budu jen jedno a to Ultimu. Po odchodu z firmy Noble se stal akcionářem polsko – britské společnosti Arrinera a jejich cílem je soupeření s výrobci Superaut.

A čím že to může polské Lambo konkurovat?

6,2 litrový motor V8 o výkonu 485 kW ( 659 koní) s kroutícím momentem 820 Nm trhá pneumatiky na kusy spolu s převodovkou a maximální rychlost je 340 km/h přičemž z 0 na 100 to udělá za 3,2 s.

Více prvková náprava, 19″ kola o rozměrech 255/35 vpředu 335/30 vzadu vám dovolí vytvořit v zatáčkách příčné zrychlení o hodnotě 1,3 g. Podvozek navrhl sám Noble a jedná se o variabilní části vyrobené s vysokopevnostní oceli, který je velmi lehký a jak firma tvrdí má výjimečně vysokou odolnost vůči deformaci. Volitelnou komponentou je možnost použítí kevlaru nebo karbonu na karoserii, interiér nebo podlahu.

Interiér nabízí kůži, kompozitní materiály, čtyřbodové pásy, ochranný rám a kameru pro noční vidění, která bude napomáhá nesrážet chodce a zvířata při nočním průletu.