Limuzíny vždycky přitahují pohledy kolemjdoucích a jsou příslibem exkluzivního pasažéra, který chce být vidět. A pokud chce být absolutně nepřehlédnutelný, měl by jezdit v tomto voze.

Prodejce to vlastně nenazývá ani autem, ale spíše uměleckým dílem. Vůz je složen z různých součástek z asi 40-ti automobilů. Na karoserii se nachází něco kolem 86 světel a asi 36 zrcátek. Vůz byl dvakrát oceněn první cenou v soutěži automobilového designu v Texasu a pravidelně se účastní různých speciálních jízd. Určitě ale přemýšlíte nad tím, na jakém základě toto „dílo“ stojí.

 

Nebudu Vás napínat, základem je Mercedes Benz 300TD, lépe řečeno několik Mercedesů 300TD svařených k sobě, díky čemuž bylo docíleno délky 8,9 m a auto se díky tomu stalo 10-ti místným. Ruku v ruce s množstvím náhradních dílů na karoserii však také stoupala váha, která se vyšplhala až na úctyhodných tři a půl tuny. O motoru se majitel nezmiňuje, nicméně se dá předpokládat, že se jedná o upravený původní motor.

 

Říkáte si: „To ale určitě nejezdí v běžném provozu“ a ono překvapivě ano. Tedy majitel s vozem podnikl několik dálkových jízd z Floridy do Kanady a vůz byl dle jeho slov vždy spolehlivý. Pokud Vám přeci jen vůz učaroval, tak Vám musím trochu zkazit nadšení. Toto „dílo“ je totiž na prodej za neuvěřitelných 950 000 dolarů, což tento vůz spíše řadí do kategorie unikátních, ale předražených vozů. Prohlédněte si galerii a udělejte si vlastní názor.