Po nedávno uniklých neoficiálních fotografiích automobilka Škoda vypustila do oběhu oficiální fotografie nové Škody Octavie RS ve verzi liftback i kombi. Představení tohoto automobilu je naplánováno již brzy, a to 10. července.

Na fotografiích je odhaleno již téměř vše, takže ona světová premiéra na akci Festival of Speed v Goodwoodu nebude až takové překvapení. Avšak zajisté bude Octavie RS zlatý hřeb tohoto motoristického svátku s návštěvností okolo 100.000 lidí a přítomností mnoha sportovních vozidel.

A čím si Octavie RS zasloužila účast na tomto festivalu? Pravděpodobně tím, že Octavia RS je vrcholovým modelem řady Octavia a nejvýkonnější sériovou Octavií. O výkon se bude starat buď zážehový motor 2.0 TSI s výkonem 162 kW, anebo vznětový motor 2.0 TDI s výkonem 135 kW. Výkonnější benzínový motor zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy a jeho maximální rychlost je 248 km/h. Dieselový motor zaostává ve zrychlení o necelé 2 sekundy za tím benzinovým. Přesně to zvládne za 8,1 sekundy a maximální rychlost má 232 km/h.

 

Jak je u RS zvykem, tak v základu jsou litá kola, a to v sedmnáctipalcové velikosti s pneumatikou o rozměru 225/45. Poprvé zde bude možnost dokoupení větších kol (18 a 19-ti palcové). Součástí základní výbavy je dále sportovní podvozek snížený o 12 mm (13 mm u kombi), nově vyvinuté víceprvkové zavěšení zadní nápravy, elektronická uzávěra diferenciálu XDS, a také například podpora řízení s variabilním převodem.

V elegantním provedení interiéru, který je zahalen do černé barvy, nalezneme stylové sportovní sedadla RS, sportovní tříramenný volant potažený kůží, kterou je dále potažena i řadící páka a ruční brzda, pedály vyrobené z ušlechtilé oceli nebo i osvětlení madel dveří.

Další možnosti výbavy, jako například i řada Simply Clever řešení, odpovídá standardním verzím Octavie.

UNSD.cz, Váš online asistent. Ušetříme Vám čas, splníme Vaše přání.
Máte velké dluhy? Oddlužte se podle zákona!