Momentálně nejpopulárnější automobil od Land Roveru Evoque dostane facelift. Sice půjde hlavně o technický facelift, ale ten s sebou přinese řadu zásadních technických vylepšení a hlavně také 11-ti procentní úsporu paliva.

Na jaké čísla spotřeby se tedy dostaneme? S nejslabším motorem a náhonem předních kol bude Evoque schopen jezdit za 4,9 litrů nafty na 100 kilometrů, což je velice hezké pro takovéto větší vozidlo. Tato úspora bude z velké části zásluhou nové 9-ti stupňové automatické převodovky ZF se speciálně prodlouženými převody.

Další velkou novinkou pro tento automobil bude pohon všech kol Active Driveline. Říkáte si, že s novým náhonem na všechna čtyři kola nemůže dojít ke snížení spotřeby paliva? Ale může, a proto je tento systém navržen tak, že se při rychlostech nad 35 km/h odpojí zadní náhon. K této novince patří i elektronicky řízený zadní diferenciál e-Diff, který bude sloužit k distribuci točivého momentu mezi všechna čtyři kola k vyrovnávání nedotáčivosti a pro hladší řízení.

Další novinky budou spíše elektronického rázu. Od automatického parkování do řady kolmo stojících automobilů, automatické vyparkování, přes různé asistenty rozpoznání značek a držení se v pruzích, až po senzor Wade Sensing, který nám bude ukazovat hloubku vody při brodění – jedna z novinek pro ty, kteří se rozhodnou otestovat toto SUV pořádně v podmínkách typické pro tyto terénní vozy.

Pokud vlastníte Smartphone, s nainstalovanou aplikací InControl již nikdy “neztratíte” svého Evoqua na parkovišti. Kromě hledání vozidla můžete v této aplikaci kontrolovat také stav paliva a plno dalších údajů.

Na závěr něco k designu. Přibudou nové typy hliníkových kol, nové laky karoserie – jeden můžeme vidět na fotografiích, jedná se o hnědou Zanzibar; a také uvidíme přepracované logo Land Roveru.

 
UNSD.cz, Váš online asistent. Ušetříme Vám čas, splníme Vaše přání.
Máte velké dluhy? Oddlužte se podle zákona!