Určitě každý zná nebo už někdy slyšel o příběhu Steva Jobse, který na mobilní trh přinesl velkou revoluci, kdy z ne velmi hezkých mobilů se spousty tlačítky udělal elegantní s žádnými zbytečnostmi a dokonalou funkcionalitou. Přesně tento příběh je inspirací hlavnímu designérovi automobilky Škoda Jozefu Kabaňovi.

Jozef Kabaň se dostal k navrhování designu Škodovky v roce 2008 a hned záhy představil svoji ideu jednoduchosti a elegantního vzhledu konceptem VisionD, který byl poprvé ukázán v roce 2011. Tento styl byl nově přenesen i na sériově vyráběné automobily jako Škoda Rapid a Octavia. Následovat má Rapid Spaceback s plánovaným představením na podzim tohoto roku.

Poté se začátkem roku dočkáme nové Fabie, která bude dle Kabaně velmi dobře vypadajícím vozem, ale nezpůsobí ještě takový rozruch, jaký je automobilkou očekáván od nového Superbu. Na něm má být aplikovaná inspirace převzatá od iPhonů, odstranění všeho nadbytečného. Na co se tedy můžeme těšit? Na automobilech s největší pravděpodobností nenalezneme výfukové koncovky, které budou zachovány pouze u RS modelů. Vše bude jednoduché a elegantní. Nicméně další novinky si můžeme už jen domýšlet a porovnávat, co bylo provedeno u telefonu. Nechme se tedy překvapit, s čím nakonec automobilka Škoda přijde.

UNSD.cz, Váš online asistent. Ušetříme Vám čas, splníme Vaše přání.
Máte velké dluhy? Oddlužte se podle zákona!