Rolls Royce Phantom za 5,7 milionů eur 1

Seznamte se s velmi exkluzivní záležitostí, jejíž jméno je Rolls Royce Phantom Solid Gold. Jedná se o jedinečný kousek a jak sám název vozu napovída, zlatem se při jeho stavbě rozhodně nešetřilo.Tento Rolls Royce vznikl ve spolupráci společností Stuart Hughes, což je prodejce luxusního zboží a společnosti Eurocash AG, která poskytuje mino jiné i pronájem luxusních vozů a tento kousek už je v jejich nabídce.

Jako základ pro vytvoření tohoto kousku posloužil Rolls Royce Phantom, kterému byl prodloužen rozvor. I z návu vozu je patrné, že se při úpravě tohoto auta zlatem rozhodně nešetřilo a bylo použito neuvěřitelných 120 kg zlata. Při dnešních cenách zlata na burze by toto množství stálo zhruba 4,3 milionů euro.

Z 18ti karátového zlata je vyrobena například i mřížka hladiče nebo rámy oken. Samozřejmostí u automobilů této britské značky je neuvěřitelně luxusní interiér. Vůz se dočkal i opancéřování, které údajně vydrží i útok AK47 a granáty. Stavba tohoto auta zabrala celých 18 měsíců a výsledek rozhodně stojí za to.

Rolls Royce Phantom za 5,7 milionů eur 2

Rolls Royce Phantom za 5,7 milionů eur 3

Rolls Royce Phantom za 5,7 milionů eur 4

Rolls Royce Phantom za 5,7 milionů eur 5

Zajímavosti ze světa extrémních sportů na ExtremeMAG.cz.