Ferrari zažilo nejlepších šest měsíců v historii 1

Ferrari zveřejnilo výsledky za posledních šest měíců, které rozhodně vyvolaly hodně úsměvů na tvářích představiteů značky. Maranellská automobilka dosáhla nejlepších výsledků za 82 let své historie.

Čísla mluví jasně, čistý zisk letos dosáhl 91,8 milionů eur a to je nárust 23,5% oproti minulému roku. Příjmy automobilky vzrostly o 19,6% na 1,08 miliardy eur a prodeje sportovních automobilů rostly o 11,8%. To znamená, že se za prvních šest měsíců prodalo 3 577 vozů Ferrari.

“Jestli tento trend udržíme i dalších šest měsíců, tak bude rok 2011 připomínán jako jeden z nejlepších v historii Ferrari,” prohlásil ředitel Luca di Montezemolo. “Také jsme nedávno začali dodávat nové FF a dostáváme první objednávky z Indie a toto se projeví až v druhém pololetí 2011, ” dodal dále.

Největší prodeje Ferarri tradičně zaznamenavá v Severní Americe, kde letos prodali už 939 automobilů a to je nárust o 23,2% oproti roku 2010. Další výrazné trhy jsou Čína, Hong Kong a Taiwan, kde se prodalo 378 automobilů. V Německu letos přibylo 337 kousků.

Ale prodej sportovních automobilů není jediným zdrojem příjmů této společnosti. Prodej různých značkových věcí Ferrari za posledního půl roku stoupl o 46% a to i díky otevírání nových poboček obchodů Ferrari po celém světě. Nejlépe hodnoceným obchod se nachází v Abu Dhabi v tématickém parku Ferrari, který už navštívilo 600 000 lidí.

Ferrari zažilo nejlepších šest měsíců v historii 2

Ferrari zažilo nejlepších šest měsíců v historii 3

Ferrari zažilo nejlepších šest měsíců v historii 4

Ferrari zažilo nejlepších šest měsíců v historii 5

Ferrari zažilo nejlepších šest měsíců v historii 6

Ferrari zažilo nejlepších šest měsíců v historii 7

Ferrari zažilo nejlepších šest měsíců v historii 8

Ferrari zažilo nejlepších šest měsíců v historii 9

Zajímavosti ze světa extrémních sportů na ExtremeMAG.cz.