Na konci 80.let existovala řada supersportů, které jezdily ještě lépe než vypadaly. Pro Američany však byly vždy ikonami především Corvetta a Ferrari. Proto zde také dnes máme toto. Ferrari Testarossa na základě Corvetty C4.

Na začátku této úpravy stála Corvetta C4, kterou si majitel koupil v r. 1989. V té době si mohl pořídit opravdu širokou plejádu aut, nicméně například originální Ferrari Testarossa vyšlo na 180 tisíc dolarů a tak je vcelku pochopitelné, proč nakonec zvolil o mnoho levnější Corvettu. Jeho touha po Ferrari byla však tak silná, že svůj vůz svěřil do rukou úpravce Classic International z Kalifornie a ten začal tvořit vůz s názvem Brillante Vendetta.

 

Úpravce osadil vůz motorem 5,7L V8, což je mimochodem dodnes vyráběný motor s výkonem od 145 do 370 koní. Velkou pozornost také věnoval interiéru. Palubní deska je vykládána dřevem, sedadla jsou potažena italskou kůží, ovládací prvky jsou umístěny na volantu a tak dále. Karoserie dostala typickou červenou barvu Ferrari a plátěnou střechu. Celkově byl vůz i s úpravami oceněn pojišťovnou na 35 tisíc dolarů.

 

Automobil má najeto pouhých 15 tisíc mil a po celou dobu měl poctivý servis. Jedinou pihou na kráse tak může být jen cena kolem 22 tisíc dolarů. Za ni totiž v dnešní době seženete i ojetý originál. Při nákupu sportovního auta častěji vítězí emoce nad rozumem, takže se dá očekávat, že ani tato replika nebude na svého kupce čekat dlouho.