Anglický gentleman se u krbu s dýmkou rozhodl, že by svůj Jaguar XK8 mohl vyměnit za něco trochu sportovnějšího jako je Aston Martin. A tak se zrodila tato replika. Tedy možná..

Dobrá, tak to tedy nebylo, protože tento vůz se zrodil v USA. A jeho úpravce si zvolil opravdu zajímavou dvojici. Jaguar XK8 byl v době svého vzniku hodně přelomovým typem pro do té doby velmi konzervativní automobilku.

Jednalo se o první sportovní automobil Jaguaru s vidlicovým osmiválcem. Motor o obsahu 4.0l s 32 ventily o výkonu 284 koní zrychlí z 0 na 100 km za 6,7 vteřiny a rychlost je elektronicky omezena na 250km/h. Ten tedy tvořil kvalitní základ pro tělo Astonu Martin DBS – exkluzivního britského supersportu notoricky známého všem fanouškům filmů s britem na slovo vzatým – Jamesem Bondem.

Karoserie tohoto konkrétního kousku se zdá být kvalitní, bílý lak mu dodává zvláštní kouzlo a dojem je tedy působivý. Co je ale potíží tohoto stroje je cena. Ta je totiž stanovena na 50,000 dolarů, což je opravdu dost. Na druhou stranu samotný Jaguar XK8 není zrovna levná záležitost a kvalitní kit je další poměrně drahou položkou. Pokud byste ale přeci jen zatoužili po Astonu Martin s podobnou cenovkou, tak vězte, že kdo hledá, najde dokonce i originál (například zde). Budiž vám zatím alespoň malou útěchou video v galerii.