Na první pohled by se mohlo zdát, že se snad ani nejedná o repliku, původ má však tenhle vůz v Pontiacu Fiero, jednom z nejčastěji upravovaných aut. Někdy na jeho bázi vznikne zajímavá věc, a jindy nestojí za nic. Replika Lamborghini Miura se ale rozhodně řadí k těm nejpovedenějším.

Cesta k povedené replice může být dlouhá a složitá, čímž si určitě prošel i úpravce tohoto vozu, majitel společnosti Chop Top Fiero z Ilinois, který tomuto vozu věnoval dlouhé tři roky práce. Dal mu název Fiura a vytvořil tak vlastně předobraz dalších replik Miury postavených na základě Pontiacu.

 

Cesta k perfektní replice byla náročná, protože se majitel snažil přijít na co nejlepší a zároveň cenově výhodné úpravy a navíc dbal na celkovou preciznost práce. Auto je díky tomu sestaveno opravdu kvalitně, což bohužel nebývá u replik automatické. Samotná práce byla také hodně záležitostí náhody. Dílů pro Miuru moc nebylo, a pokud se nějaké objevily, tak byly drahé. Vůz tak musel být tu a tam lehce modifikován či trochu uzpůsoben. Nepracovalo se jen s karoserií, ale také s šasi, přičemž se stále dbalo na kvalitu. Tříletá mravenčí práce se však vyplatila a výsledkem je tento krasavec.

 

Díky vášni takovýchto nadšenců se tak můžeme setkávat se skvělými kopiemi legendárních originálů. Vždyť i předobrazy a automobilky jako právě Lamborghini neměli úplně snadné začátky. Vy se na Fiuru můžete podívat v naší galerii.

VIDEO: Ukázka motoru