Zákonné pojištění, povinné ručení nebo také správně pojištění odpovědnosti z provozu vozidla – všechny tyto termíny označují jedno a totéž pojištění, které musí na své vozidlo povinně uzavřít každý provozovatel vozidla.

Jedním z největších poskytovatelů tohoto pojištění je Česká podnikatelská pojišťovna. Nabízí povinné ručení ve třech variantách, kterými jsou Sporopov, Speciálpov a Superpov. Liší se rozsahem krytí či pojistnými limity. 

* Sporopov – produkt určený zejména pro řidiče, nevyjíždějící mimo ČR. Limity jsou stanoveny na 35 milionů pro škody na zdraví i majetku. V ceně jsou asistenční služby SPORO a zdarma lze pojistit vozík nebo moped.

* Speciálpov – toto pojištění je o něco rozsáhlejší, nabízí krytí i po Evropě, limity jsou zvýšeny na 50 milionů, v ceně asistenční služby SPECIÁL.

* Superpov – v rámci povinného ručení ČPP se jedná o produkt nejlepší. Se svým vozem se můžete vydat bez starostí i po Evropě, limity jsou stanoveny dokonce na 100 milionů a asistenční služby SUPER jsou v ceně.