Volkswagen potvrdil částku, za kterou se bude elektromobil e-up! prodávat a bohužel tím přináší velké zklamání. Bylo slibováno, že e-up! bude takovým menším osvěžením na trhu elektromobilů, ale s cenou 700 000 Kč v základu to půjde hodně ztěžka.

V porovnání s ostatními verzemi modelu Up! je cena opravdu vysoká. Cena je několikanásobně vyšší než u benzínového modelu a například model Eco-Up!, který pohání zemní plyn, se prodává za 272 900 Kč. Když porovnáme ceny s konkurencí, tak e-up! bude dokonce dražší než o dvě kategorie větší Nissan Leaf, který si můžete pořídit za cca 618 000 Kč při pořízení akumulátorů na leasing. Plná cenu Nissanu potom činí přibližně 770 000 Kč. U Volkswagenu je výhoda, že cena 700 000 Kč je finální včetně baterií bez jakýchkoliv dalších podmínek, jako například u výše zmiňovaného Nissanu při nižší ceně.

Naopak, když se podíváme na technické parametry Volkswagenu, tak to zase takové zklamání není. Automobil pohání elektromotor s výkonem 82 koní (60kW) a točivým momentem 210 Nm, který zrychlí z 0 na 100 km/h za přijatelných 12.4 sekundy a jede maximálně 120 km v hodině i při váze 1185 kg, kterou způsobují těžké akumulátory o kapacitě 18,7 kWh.

Nejdůležitějším faktorem u elektromobilů je jejich dojezd na jedno nabití a ten je u Volkswagenu e-up! dostatečný. Ujede až 160 km před tím než ho budete muset zapojit do elektrické sítě. Udávané provozní náklady jsou 75 korun na 100 km, které dáte za elektřinu při nabíjení.

UNSD.cz, Váš online asistent. Ušetříme Vám čas, splníme Vaše přání.
Máte velké dluhy? Oddlužte se podle zákona!