Existuje jen málo aut, o kterých by se dalo říci, že vypadají, jako kdyby právě přijely z budoucnosti. Dnes tu jedno takové máme, nicméně žádnou velkou budoucnost nepřiváží.

Automobil ETV sestavený úpravcem s prostým názvem The car factory z Floridy vypadá v mnoha směrech pokrokově. Aerodynamické tvary, velké nasávací žábry, to vše budí dojem naprosto ojedinělého vozu, který nekoupíte jinde než na Kryptonu. A přitom se klidně může stát, že tento sci-fi vůz stojí ve vaší ulici. Jak je to možné?

 

Jednoduše. Pod laminátovou karoserií se totiž skrývá klasický Chevrolet Aveo, jen zbavený své původní identity. Karoserie byla kompletně vyměněna a nahrazena super aerodynamickou a moderní karoserií. Sám konstruktér vozu, Max Vetter dokonce tvrdí, že dárcem orgánů pro repliku nemusí být jen Chevrolet, ale například i Porsche, což už jistě může takovému vozu udělit slušnou dávku dynamiky. Druhou otázkou je ale, kdo si nechá takovýmto způsobem upravit Porsche.

 

Zásadní problém je ale v ceně. I když je totiž vůz postaven na základě malého, levného Chevroletu, cena se šplhá k astronomickým 86 tisícům dolarů. Proč tomu tak je výrobce neuvádí. Vy si můžete v galerii prohlédnout postup stavby a udělat si vlastní obrázek, protože když nic jiného, tak druhý takový Chevrolet Aveo najdete těžko.