Lancia Stratos je auto, které chytne za srdce snad i člověka, pro něhož auta nic neznamenají. Skvělý design z počátku 70. let a duch rallye v něm zůstává i dlouho po ukončení oficiální výroby.

Není proto divu, že se objevují stále nové repliky jako tato z eBay. Má šasi od Mr. Batese, který mimo jiné dodává šasi pro britského výrobce kit carů Hawk Cars. A Hawk Cars dodává kromě jiného i Lancia Stratos replica kit, který vyjde na 13 tis. liber a který testoval i velký Stig (Top Gear). Největší zajímavostí tohoto vozu je ale určitě motor. Je to V8 od Ferrari původně z Lancie Thema 8.32.

 

Říkáte si, že motor z velkého sedanu nemůže pohánět stroj jakým je Stratos? Chyba lávky. Motor je třílitrový vidlicový osmiválec používaný také ve Ferrari 308. Číslovka 32 v názvu upozorňuje na 32 ventilů. Výkon byl odladěn na 215 koní, maximální rychlost je kolem 240 km/h a z 0 na 100 to tento kousek zvládne za 6,8 vteřiny. Třešničkou na dortu jsou už jen původní sedadla a volant.

 

Auto má sice pár malých mušek jako opotřebované synchrony, nicméně za aktuální cenu 25 000 liber  dostanete dokonce i náhradní motor 8.32 a díky zážitkům s ním nebudete litovat ani penny.