Již 4. kouskem v řadě firmy Brabus a jejich divize Zero Emission je Mercedes třídy E, který si vzali do parády a na Frankfurtském autosalonu tak mohli představit 100 % elektromobil.

Mercedes po střechu napěchovaný bateriemi disponuje 4 motory, každé kolo je tedy samostatně poháněné a je to tedy 4WD. Každý elektromotor předává 19″ kolu sílu 80 kW (109 koní) a 800 Nm kroutícího momentu. To nám v součtu dá výkon 320 kW (435 koní) a kroutící moment 3200 Nm. Bohužel každý elektromotor je značným přídavkem k hmotnosti (30 kg jeden) a tak je to jako stále vozit vašeho obézního strýčka. Přidejte k tomu baterie v kufru, motorovém prostoru, v místě kde býval kardan a rázem máte 2 tunové auto, přesněji 2 190 kg.

Maximální rychlost 220 km/h a zrychlení na “stovku” za 6,9 s sice není žádná sláva, ale zas na druhou stranu, s kroutícím momentem přes 3000 můžete za autem vláčet svojí plachetnici i s jídelním vozem a to už je slovo do pranice. Ovšem nesmíte to mít daleko k moři, baterie na omezený výkon 200 kW (272 koní) dokáží ujet vzdálenost 350 km, na plný výkon potom pouhých 240 km.

Kapacita lithium-ion baterií je 56 kWh, což je opravdu hodně a možná by vám to stačilo napájet domácnost i několik dní.

Podvozek je speciálně konstruován pro vysokou hmotnost neodpružených kol, kterou tvoří velké elektrohydraulické brzdy na zadní straně motoru a samotný motor. Podvozek je zakázková práce firmy Bilstein.