Je to nedávno, co jsme vám ukazovali novou Škodu Octavii RS, ale mladoboleslavská automobilka nezahálí a vypustila na povrch fotografie nové Škody Rapid Spaceback.

Oficiální premiéru bude mít tento automobil v září na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem a prodávat se má začít již od října tohoto roku. Škoda Rapid Spaceback je nová karosářská verze liftbacku Škody Rapid a je považována za kompaktní hatchback. Oproti liftbacku je ale přibližně o 18 centimetrů kratší a s tím se výrazně zmenšuje místo v zavazadlovém prostoru, který je ochuzen o 135 litrů. Rozvor náprav zůstal stejný- 2602 mm.

Nabídka motorů zůstává také stejná jako u Rapidu, a to ve výkonovém rozmezí od 55 kW do 90 kW. Jedinou novinkou je turbodiesel 1,6 TDI o výkonu 66 kW a ještě do budoucna plánovaná verze GreenLine, která by měla mít spotřebu pod 4 l/100 km.

U designu si nejde nevšimnout za příplatek změněných pátých dveří, které jsou nově více prosklené. Velké okno u nich končí až o 15 cm níže než běžně. Za příplatek dále můžete mít i panoramatickou skleněnou střechu, která zabírá celý povrch nad hlavou a je v tónovaném provedení.

UNSD.cz, Váš online asistent. Ušetříme Vám čas, splníme Vaše přání.
Máte velké dluhy? Oddlužte se podle zákona!