rychle a zběsile 5 obr 2

Filmová série, která nesmí chybět ve filmotéce každého fandy rychlých kol a vůňe benzínu bude mít v květnu 2013 premiéru šestého dílu.

Všechno to začalo v roce 2001, kdy byl uveden první díl, ve ktrerém šlo hlavně o ilegální závody. Hlavní hvězdy celé série jsou herci Vin Diesel a Paul Walker, kteří se ale ve všech dílech neobjevili. Dvojka byla sice bez Vina, ale dalších hlavních rolí se ujali rapper Ludacris a zpěvák/herec Tyrese Gibson. Trojka nabídla úplně nové prostředí Tokia a také nové tváře. Ve čtverce se vrátil zpět na scénu populární Vin Diesel, který si v trojce vystřihl menší roli na konci filmu, a spolu s ním i Paul Walker, který chyběl jen v třetím pokračování tohoto fenoménu.

Dva roky po čtverce vyrazil do kin pátý díl, který během prvního víkendu utržil 86,198,765 USD. Po obrovském ospěchu, kdy celá série vydělala okolo 600 mil. USD je známo datum premiéry šestého dílu, které bylo nastaveno na 24. května 2013.

Takže si ještě skoro dva roky musíme počkat na šestku, která rozhodně stejně jako předchozí díly nabídne neskutečnou podívanou. V hlavních rolích by se měli objevit Vin Diesel, Paul Walker a Dwayne Johnson, kteří se potkali při natáčení posledního dílu.

Celá série je zajímavá i tím jak se jednotlivé díly doplňují a fandům rozhodně neuniklo, že jednotlivé díly dějově navazjí na přeskáčku (viz. postava Hana z trojky, čtverky a pětky).

rychle a zběsile 1 obr 1

rychle a zběsile 1 obr 2

rychle a zběsile 4 obr 1

rychle a zběsile 4 obr 2

Fast five

rychle a zběsile 5 obr 3

Více extrémních sportů na ExtremeMAG.cz