Pokud toužíte po něčem, v čem budete vypadat stylově, nechcete se mačkat v malém supersportu a láká vás luxus, můžete vyzkoušet toto. VW Golf jako limuzína. A ani nebude muset sahat moc hluboko do kapsy.

Na první pohled je jasné, odkud si vůz propůjčil konstrukční základ. Jedná se o VW Rabbit (obdoba Golfu pro Americký trh) z roku 1981, kterému jeho majitel dal masku Mercedesu, a tak trochu jej prodloužil. Uvnitř díky tomu vznikl velkorysý prostor pro dvě lavice stojící naproti sobě a pro klid posádky zde našla místo i přepážka oddělující prostor řidiče od zbytku vozu. Klasická bílá barva či hliníková kola tak už jen pomáhají dotvořit výsledný efekt, který je však trochu rozpačitý.

V autě toho totiž kromě výše zmíněného o moc více nenajdete. Chybí zde klimatizace, polstrování dveří i stropu, či reprosystém. Podle slov prodávajícího se jedná o „pár maličkostí“, ovšem spíš než pár je těch „maličkostí“ pěkná řádka a práce na voze je více než dost.

Motor vychází z původního používaného v 1.generaci Golfu GTI. Má objem 1,6l a výkon 110 koní. Z 0 na 100km/h zrychlil za 9,2 sekundy a maximální rychlost je někde kolem 182 km/h. Tedy v Golfu byly hodnoty takové. Otázkou je, co s výkony motoru udělala tato přestavba a ostatně i jeho věk. Majitel však tvrdí, že je „poupravený“. No, hodnocení nechám na Vás.

A to nejlepší na závěr. Cena tohoto stroje je 4,999.00$ (tedy asi 3,676€), což dává kupujícímu prostor pro spoustu dalších investicí, které tohle auto určitě potřebuje. Takže pokud vás láká představa jízdy s osobním řidičem v nablýskané limuzíně made in VW, tak zde se vám otevírá docela zajímavá možnost.