Čínské automobilky mají jeden neblahý zvyk. Když usoudí, že určitý model má úspěch v Evropě či USA, snaží se vytvořit jeho kopii a přidat ještě něco navíc. Bohužel ne vždy je to k dobru věci a celé jejich snažení může dopadnout jako tento vůz.

Navíc, jako vrchol všeho Číňané vydávají takto vzniklou kopii za svůj vlastní výrobek. Proto na Šanghajském autosalonu představili zbrusu nový vůz Tong Jian S11, který nese řadu prvků připomínajících Ferrari F430 a Audi R8. Vůz nese dokonce i charakteristickou barvu krasavců z Maranella a tvary jsou také jakýmsi připomenutím Ferrari. V interiéru zase narazíme na řadu dílů z volkswagenu a tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho.

O tom, co je pod kapotou však můžeme jen spekulovat, protože žádná oficiální informace neexistuje. Údajně by ale motor měl být kombinací klasického a elektromotoru. Takže Číňané přišli s hybridním rádoby závodním automobilem spojujícím Audi a Ferrari.

V Číně si tak pravděpodobně musejí říkat, jak na všechny vyzráli a jací jsou vizionáři, ale konečný soud je přeci jen na Vás. Proto si tento klon prohlédněte a uzřete pokrokovost Čínských plagi.. , omlouvám se, konstruktérů.