Ikona 90. let Dodge Viper je vozem, za kterým se každý otočí. Jeho zvuk, vzhled, to vše z něj udělalo symbol supersportovní jízdy. A proto je vhodné, aby k světu vypadala i replika, protože jinak můžete na kýžený efekt čekat marně.

Je tedy dnešní replika nějaký propadák? Neřekl bych. Jedná se o Chevrollet Corvette z r. 1984. Podvozek, šasi, vše je původní jen motor pochází z Dodge. Má obsah 5,7 V8 s výkonem až 370 koní. V interiéru se však jedná o Camaro s výjimkou změny barevnosti potahů. Majitel zkrátka věnoval větší pozornost zevnějšku. Na něm je patrná kvalitní práce autora, nicméně rozdílné proporce obou dvou vozů způsobují, že vůz vpadá trochu zvláštně.

Na druhou stranu má překvapivě mnoho současných „vychytávek“jako elektrický stahovatelná okénka, tempomat či jiné, díky čemuž se dá říci, že vůz nabídne i současný komfort. Cena tohoto vozu je 12 tisíc dolarů, což je sice poměrně málo, na druhou stranu se můžete začít poohlížet po originálu, který pořídíte za podobnou cenu v USA. No posuďte sami, jaká by byla Vaše volba.