Pokud se rozhodnete postavit si repliku, potřebujete k tomu hlavně dostatek šikovnosti a také správné vozidlo, na kterém bude kopie stát. A u tohoto vozu je obojí trochu na pováženou.

Základem je kultovní VW Beattle, na jehož podvozku vznikla kopie Chevroletu Camaro Z28. Nicméně majitel narazil na malou nesrovnalost ve velikostním poměru obou, kterou vyřešil, řekněme lehce rozpačitě. Výsledkem je vůz budící dojem hračky.

Nicméně pro spojení těchto dvou zcela odlišných vozů se nabízí řešení. Vůz totiž vznikal v 70 letech, v době, kdy každé auto mělo velkou cenu a nebylo proto úplně snadné jej přestavět „jen pro radost“. A proto se jako dobrý dárce vhodných komponentů ukázal lidový volkswagen, jenž byl dostatečně levný a konstrukčně jednoduchý.

Motor tohoto vozítka má objem 1,6 litru, což je ve spojení s Camarem lehce úsměvné. Nicméně je způsobilé jízdy po silnici a na různých internetových stránkách se jeho cena pohybuje od 4do 6 tisíc dolarů, což sice není tolik, ale sami uznejte, že mnoho stylu či výkonu, kterého od své repliky očekáváte, moc nedostanete.