Je to škoda, nicméně častokrát v našich životech vítězí kompromisy. Toužíte po sportovním voze, ale potřebujete vozit rodinu. A co teď? Možná pro Vás máme řešení.

Na trh se dostává něco, co by mohlo Vaše dilema rychle vyřešit. Tento pohledný sportovní kombík Fisker Karma totiž spojuje zážitky ze sporťáku s každodenní využitelností. Málokdy totiž narazíte na vůz, který by bylo radost řídit a přitom dokázal převést děti a zavazadla. Tento skvost to dokáže se vší grácií, protože objem zavazadlového prostoru je velmi slušných 820 litrů. Navíc celý vůz vychází z čistokrevného sporťáku Fisker Karma. A k tomu všemu přidává něco, čím nadchne i milovníky ekologie.

 

Tím tajemstvím je totiž motor. Pod kapotou se skrývá benzinový, dvoulitrový turbomotor spojený s trakčním elektromotorem o výkonu 300kW (408 k). Na střeše je umístěn solární kolektor, který má výkon 133 W. Z 0 na 100km/h to zvládne za méně než šest sekund, což je hodnota velmi příjemná. Navíc díky elektromotoru je šetrnější k životnímu prostředí a ani spotřeba nebude čarou přes rodinný rozpočet.

 

A kolik si Fisker za tento skvělý stroj účtuje? Cena by se údajně měla pohybovat kolem dvou milionů korun a roční plán výroby je asi 3 500 vozidel. Pokud si tedy chcete splnit sen a přitom přesvědčit celou rodinu, ukažte jim galerii a můžete začít přemýšlet..

A nakonec vůz, ze kterého tento vychází: Fisker Karma