Dnes Vám nabízíme něco unikátního, rychlého a exkluzivního. Sportovní Lavazzu GTX-R od Simbol Design. Doufejme, že první pohled neklame. Je opravdu tak skvělá, jak vypadá?

Pravdou je, že když se rozhodnete investovat do podobného vozu, zajímají Vás nejen technické údaje, ale i to, jak váš nový hřebec vypadá. V Simbol Design to moc dobře vědí a proto GTX-R vypadá tak trochu jako Ferrari Enzo a Pagani Zonda. Navíc podobně jako Enzo se jmenuje po významném člověku automobilky – v tomto případě designerovi Enrico Lavazzovi. Vozu je věnována mimořádná péče už ve výrobě, a proto není divu, že se umí svému majiteli odvděčit.

 

Pod kapotou tebe V12 od BMW buď o objemu 5,4 litru s výkonem 489 koní, či 5,6 litru s dvojicí turbodmychadel o výkonu 620 koní. Z 0 na 100 km/h to zvládne za 4,3 sekundy. Karoserie je navržena s ohledem na co nejlepší dynamiku, je vyrobena z uhlíkových vláken a dává nižší součinitel odporu vzduchu než Zonda (údajně 0,19 (!)) Zkrátka výkon tomuto stroji rozhodně nechybí.

 

Pokud Vám nevadí, že Váš vůz nebude mít image prémiovky a zajímá Vás hlavně jízda, může být GTX-R dobrou alternativou. Zatím jej lze pořídit jen v USA, navíc neznáme jeho cenu, dá se ale očekávat, že bude podobná jako u Enza či Zondy. Přeci jen, supersport kupujeme emocemi, ne rozumem, proto si prohlédněte galerii a dál už je to jen na Vás…