Možná si myslíte, že jsme na tuzing.cz začali psát i o hračkách, ale auto, o kterém bude tento článek hračkou není ani zdaleka.

Toto vozidlo je totiž VW Gol, kompaktní hatchback prodávaný v jižní Americe, který byl speciálně upravený pro řidiče velmi malého vzrůstu. Sehnat automobil, který by takto postiženému člověku šlo řídit bez množství pomůcek je totiž takřka nemožné, a proto přišla Brazilská divize Volkswagenu s touto zajímavou alternativou.

 

Celé vozidlo je přesnou kopií originálu, jen o 30% zmenšenou. Vůz má 2,25m na délku a je uzpůsoben pro přepravu pěti pasažérů s maximální výškou 150 cm. Interiér Mini-Golu se liší snad jen zmenšeným závodním volantem, jinak je vše přesně takové, jako ve „větším sourozenci“. Auto pohání motor s výkonem 5,5 koní, jenž mu dává rychlost asi 27 km/h, což jej sice dost omezuje, nicméně vměstnat výkonnější motor do tak malého vozu by nejspíše nešlo.

 

Brazilský Volkswagen tento vůz vyrobil zatím jen ve dvou exemplářích, přičemž jeden bude sloužit výstavním účelům a druhý nalezne svého majitele přímo v Brazílii. Ze strany Volkswagenu je to určitě dobrým krokem, protože tak dává možnost cestovat i postiženým lidem, pro které by jinak byla auta zapovězena.

 

V přiložených videích se můžete podívat na ukázky vozu a ve fotogalerii naleznete porovnání obou dvou vozidel.