Některé modely od Porsche jsou zkrátka legendární. Každý typ je originál a tak si lze těžko to, co se povedlo jednomu britskému úpravci, který vytvořil repliku Porsche 959 na základě repliky Porsche 356.

Možná se vám to nezdá, ale je to tak. Zkrátka replik takovýchto zajímavých vozů, kterými obě Porsche bezesporu byla, je k mání mnoho. Některé jsou propracované téměř do nejmenšího detailu, a jiné.. posuďte sami. Majitel vzal původní repliku automobilu s 50 a kraje 60.let a na tento základ začal „roubovat“ vůz z poloviny 80 let. Vzniklo tak podivně nízké Porsche 959 Speedster s přístrojovou deskou, zrcátky a dalšími detaily ala Porsche 356.

 

Majitel tvrdí, že svezení je zábavnější než v Porsche 911, nicméně pod kapotou se nachází motor 1.8, který by, bez urážky, nestačil 911 ani náhodou. Kromě toho je vůz dle majitele výborně postavený a za cenu 12 500£ (14 200€) je to ta nejlepší replika Porsche 356 kterou můžete najít. Zajímavé na celém inzerátu je, že vlastně ani sám majitel neví, jestli prodává repliku Porsche 959 nebo 356. Tak trochu kočkopes, nemyslíte?

 

Řekněme, že repliku 959 Speedster jsme tu již měli a byla o dost lepší, než tato. Jedna věc jí ale nelze upřít. Je opravdu originální. Posuďte sami.