Bentley je téměř synonymum pro luxus, ale ne vždy musí být opravdu luxusní a drahé. Proto dnes přinášíme takovou alternativu: povedenou repliku Bentley Continental GT na základě Chrysleru Sebering kabrio z roku 1996.

Chrysler Sebering je typickým představitelem velkého, amerického kabrioletu, v němž se dá pohodlně cestovat na dlouhé vzdálenosti. A protože tento konkrétní zřejmě přestal po 175 000 mil původního majitele těšit svými kvalitami, rozhodl se mu dopřát „lehkou úpravu“. Změnil jej vskutku k nepoznání a vytvořil repliku Bentley Continental GT ve sněhobílé barvě s poněkud.. zvláštními hliníkovými disky. Karoserie však vypadá velmi věrohodně, vůz nepůsobí nijak „sraženě“ a lak je vskutku působivý.

Nicméně detailů je na voze ještě celá řada. Majitel mluví o instalaci přístrojové desky z Bentley, sedadel, světel, navigačního systému a originálních koncovek výfuků, přičemž veškeré doplňky jsou již zahrnuty v ceně. Chybí jen namontovat a iluze Bentley bude dokonalá.

O motorizaci se majitel bohužel nezmiňuje, nicméně do Seberingu se dodávaly buď motory 2.4l či 2.5l V6 od Mitsubishi. Výkon jim tedy nechyběl navíc ve spojení s lehčí karoserií ze skleněných vláken je příslibem velmi kvalitního a svižného svezení.

A kolik to všechno stojí? Na tak dobrou repliku není cena 21,100 dolarů (€ 16,302) nijak zvlášť vysoká. Pravda, Chrysler Sebering seženete mnohem levněji, Bentley Continental GT ale rozhodně ne. Navíc jízda v kabrioletu je silně návyková a můžete si být jisti, že budete středem pozornosti, i když nebudete chtít.